35 prezentów, których dziecko nigdy nie zapomni

"Z dziennika animatorki"
Ostatnio trafiłam na taki właśnie tytuł i zaciekawienie wzięło górę. Szczerze mówiąc spodziewałam się klasycznych prezentów, materialnego wyznacznika miłości, który ostatnio staje się najbardziej popularny. A tu miłe zaskoczenie. Coś sentymentalnego, ale i prawdziwego. W tych zagonionych czasach to co można dać najcenniejszego nie jest do kupienia...
A więc idąc za przykładem, można podarować:
- miłość
- czas – to jedyny dar, którego nigdy nie można zwrócić i zabrać z powrotem.
- poczucie własnej wartości – ludzie, którzy uczą się cenić siebie, są zwykle pewni siebie, mają poczucie własnej wartości, szanują swoje wartości i trzymają się ich nawet wtedy, gdy nikt inny tego nie robi. Poczucie własnej wartości ma istotne znaczenie dla dziecka, dla jego rozwoju, kroczenia własną niepowtarzalną drogą, dla kreowania własnego życia i osobowości.
- umiłowanie nauki – zaczyna się w domu. Czytajcie, zadawajcie pytania, analizujcie. Innymi słowy – nauczcie dziecko kochać się uczyć.
- nadzieja – oznacza, że wierzymy, że będzie lepiej. Tworzy siłę, wytrzymałość i determinację, a w trudnych momentach pozwala iść dalej.
- wola – Maria Montessori uważała, że wola dziecka – podobnie jak jego sprawności motoryczne i intelektualne – podlega stopniowej ewolucji wraz z rozwojem umysłowym dziecka. Jest to długi proces i wymaga specyficznej pomocy ze strony rodziców i ich środowiska na każdym z etapów. Dziecko wybiera to, co je interesuje. Rodzic, aranżując otoczenie, wspiera samodzielne wybory dziecka.
- wyzwanie – zachęcajmy dziecko, by marzyło, snuło wielkie plany. Dzięki temu jest w stanie osiągnąć więcej, niż założyło, i chyba nawet więcej, niż spodziewają się rodzice.

A na zakończenie "odłącz się, by się połączyć".
Czytaj więcej na: http://dziecisawazne.pl/35-prezentow-dla-dziecka-o-ktorym-zawsze-bedzie-...